Kontakty

kontakt

Telefón:

0907 898 999

E-mail:

info(at)vistour.sk

Island - krajina polnočného slnka - First moment zľava na jún 2020


Termín
Dni/noci
Ubytovanie
Strava
Cena
Objednať

Ziadné terminy k dispozicii

Pre milovníkov exotickej severskej prírody a nadšencov fotografie je Island ideálnou turistickou destináciou. Tento geologicky mladý ostrov si Vás určite získa neuveriteľnou koncentráciou prírodných atrakcií. Island je známy svojou aktívnou vulkanickou činnosťou, tryskajúcimi gejzírmi, mohutnými vodopádmi, nádhernými útesmi, termálnymi prameňmi, čiernymi plážami ako aj najväčšími európskymi ľadovcami. 

Jún je skvelým časom na návštevu tohto ostrova “ohňa a ľadu“ , je to čas kedy slnko na vás z oblohy svieti po celý deň a takmer ani nezapadá. Príjemné teploty sú ideálne na spoznávanie ostrova.

Počas intenzívneho poznávacieho zájazdu uvidíte, to najlepšie čo tento ostrov “Trolov a Elfov” ponúka.  Výhodou nášho zájazdu je individuálny prístup a malá skupina účastníkov maximálne 24 klientov. Zájazd je vhodný aj pre starších ľudí a neskúsených turistov.

Najvýhodnejší zájazd na Island na trhu

K rezervácii zájazdu stačí záloha 350 EUR.

Pobyt na Islande je možné predĺžiť o ľubovoľný počet dní.

Program zájazdu

1. deň: Doobeda stretnutie skupinky na letisku Viedeň,následne priamy let na islandské medzinárodné letisko Keflavík. Po prílete transfér do Reykjavíku, poobede ubytovanie v  3* hoteli. Pešia prehliadka Reykjaviku. Poprechádzame sa po starom centre hlavného mesta. Futuristickou dominantou Reykjavíku je  národný  kostol Hallgrimskirkja, ktorého vežu je možné vidieť takmer z každej časti mesta. Uvidíme tiež koncertné centrum Harpan, mestskú radnicu, jazero Tjorin, Parlament. Mnohých určite zaujme budova Perlan, ktorá slúži na vykurovanie mesta a ponúka 360˚ panoramatický pohľad na mesto. 

2. deň: Po raňajkách sa vyberieme objavovať krásy zlatého islandského trojuholníka. Naše putovanie začneme na východ od Reykjavíku v najdôležitejšom mieste islandských dejín – národnom parku Thingvellir na rozhraní Ameriky a Európy. V roku 930 tu bol založený Althing, jeden z najstarších parlamentov na svete. Ďalej sa pozrieme do geotermálnej oblasti gejzírov s úchvatným pohľadom na známy gejzír Strokkur a, ktorý každých pár minút chrlí vodný prúd do výšky približne 20-30 m. Uvidíte aj mohutný dvojstupňový vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, ktorá tu preteká 2 km dlhým kaňonom. Pred našim návratom do Reykjaviku sa ešte zastavíme pri vulkanickom kráteri Kedir. Večer voľný program v Reykjavíku.

3. deň: Po raňajkách vyrazíme na južné pobrežie a vychutnáme si nádherné vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss. Ďalej sa zastavíme poloostrove Dyrhólaey, známy svojími formáciami skalných útesov, plážami s čiernym pieskom sopečného pôvodu ako aj množstvom poletujúceho morského vtáctva. Krátka zastávka v mestečku Vík, nachádzajúcim pod ľadovcom Mýrdalsjokull. Pre nadšencov horskej turistiky, možnosť fakultatívnej túry po ľadovci so sprievodcom. Jedinečným zážitkom je aj jazda na snežných skútroch po ľadovci.

4. deň: Po raňajkách fakultatívna návšteva  unikátnych prírodných geotermálnych kúpeľov „MODRÁ LAGÚNA“.  Tieto kúpele sa nachádzajú uprostred čierneho lávového poľa a kúpanie v príjemnej 38 ˚C vode v krásnej scenérii Vás dokonale zrelaxuje.  Na dne bazénu sa nachádza bahno, ktorého účinky priaznivo pôsobia na kožné choroby. Poobede transfér na letisko, odlet z Reykjaviku alebo predĺženie pobytu v Reykjaviku podľa individuálnej požiadavky. V noci prilet do Viedne.

Cena zájazdu zahŕňa

 • Leteckú prepravu Viedeň-Keflavík (priamy let) s príručnou batožinou do 10 kg + transfer z letiska Keflavik do hotela a naspat
 • Dopravu na Islande podľa programu
 • Ubytovanie 3 * hoteli v 2-lôžkových izbách priamo v Reykjavíku na 3 nocí
 • Raňajky formou bufetových stolov
 • Služby slovenského sprievodcu podľa programu
 • Zákonné poistenie podľa zákona 281/01 Z. z.

 

 Cena zájazdu nezahŕňa

 • Dopravu na Islande počas indivuduálneho programu
 • Letiskové poplatky vo vyške 240 EUR
 • Dalšiu stravu okrem raňajok
 • Vstupné do kúpeľov Modrá lagúna spolu s dopravou
 • Cestovné poistenie
 • Dalšiu batožinu okrem uvedenej
 • Vstupné na miestne atrakcie (napr. bazény v Reykjaviku)
 • Všetko ostatné, čo nie je uvedené pod “Cena zájazdu zahŕňa”